Aktualności

MGA po raz pierwszy na See Bloggers!

  • 28 czerwca, 2024
MGA po raz pierwszy na See Bloggers!

W weekend 14-16 czerwca 2024 r. Łódź stał się miastem inspiracji i nowych możliwości. Prelekcje, warsztaty tematyczne i strefy wystawców to tylko kilka z pretekstów do wzięcia udziału w wydarzeniu. W tym roku na odwiedzających czekało także specjalne stoisko Miniverse! Dlaczego specjalne? A jak często masz możliwość wkroczenia do miniaturowego świata, w którym zabawa nie ma końca? Oto odpowiedź!

Festiwal See Bloggers odbywa się rokrocznie od 2014 r. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa z wielu powodów, także dlatego, że jest „okrągła”. Koncepcja wydarzenia została zainicjowana przez blogerów z Trójmiasta i to nad Bałtykiem odbywały się pierwsze edycje. Od VI edycji See Bloggers postawiło na Łódź i to z tym miastem postanowiło związać się na dłużej. Warto podkreślić ogromną skalę wydarzenia, bowiem od I edycji, w której brało udział zaledwie 150 blogerów, dziś liczby twórców określane są w tysiącach. Ponadto od 2018 roku odbywa się gala rozdania nagród o nazwie #Hashtag Roku, która nagradza twórców za ich pracę w poszczególnych kategoriach.

Cykliczne wydarzenie to także świetna okazja dla wystawców na pokazanie swoich nietuzinkowych produktów. W ten weekend będziemy mieć okazję spotkać wśród nich po raz pierwszy markę MGA Entertainment, która dla uczestników wydarzenia przygotowała wyjątkowe stoisko. Portal do miniaturowego świata, w którym dorośli z powodzeniem mogą tworzyć, odkrywać i bawić się bez końca! Dlaczego miniaturowy świat? Ze względu na kultowy już produkt – Miniverse, który stał się absolutnym hitem także wśród odbiorców kategorii kid adult.

Definicja dorosłości ewoluowała

Jeszcze niedawno bycie dorosłym oznaczało, że zabawki i gry były wyłącznie dla najmłodszych. Obecnie zdecydowanie swobodniej możemy wyrażać swoje zainteresowania. Zmianę tę widać bardzo mocno w branży zabawek, w której ważną grupę docelową stanowią właśnie osoby dorosłe. Zjawisko „kidultów” rośnie w siłę, a marki to dostrzegają. Wiele firm wprowadza do swojej oferty specjalne serie produktów, z myślą o dorosłych. Co więcej, chętnie prowadzona jest również specjalna komunikacja, właśnie do tej grupy odbiorców.

Bacznie obserwujemy kierunki rozwoju sektora zabawek oraz zapotrzebowania coraz bardziej świadomych konsumentów, dlatego w swojej ofercie MGA oferuje również produkt dla kategorii kid adults. Do grupy tej należą głównie osoby z generacji Z oraz Millenialsi – tłumaczy Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland – Mając na uwadze rosnący w siłę trend, w 2022 roku MGA wypuściło markę Miniverse, a w niej serię Make it Mini Food, czyli mini zabawki imitujące jedzenie. Zainteresowanie tymi produktami było tak duże, że obecnie dostępna jest również seria Lifestyle, dzięki której można zrobić mini pachnącą świecę czy zadbać o mini kwiatki. Ponadto marka MGA rozwija się o nowe kategorie produktowe. Na jesieni będą dostępne produkty skierowane do kobiet i mężczyzn oraz zabawki na licencjach filmowych – dodaje.

Trend kidultów to więcej niż tylko chwilowa moda — to prawdziwa rewolucja w sposobie myślenia o zabawie i relaksie, a także sposobność do znalezienia własnego, niepowtarzalnego sposobu na odpoczynek. Uczestnicy See Bloggers mieli okazję przekonać się o tym, odwiedzając strefę wystawienniczą marki MGA, w której do wygrania były wyjątkowe kule Miniverse, a także akcesoria. Każdy, kto odwiedził stanowisko, miał niepowtarzalną okazję zakręcić kołem fortuny i otrzymać szansę na odkrycie nowej kolekcji „Mini Wrzechświata”.